A Wekerle Sándor Üzleti Főiskola alapítója, Szakács Fülöp Vince, a Wekerle - Elnöki Ösztöndíj alapításával szeretné támogatni az intézmény hallgatóit, hogy vállaljanak részt a képzési programok minél teljesebb körű elsajátításában és kapcsolódjanak be a főiskolán folyó tudományos kutatásokba, ezzel is öregbítve iskolánk hírnevét, emelve az intézményünkben folyó oktatás magas színvonalát.
Az ösztöndíj odaítélésében a pályázatok alapján az Elnök dönt. A pályázati feltételeknél megadott ajánlások, javaslatok döntéselőkészítő szerepet játszanak.
A pályázatok benyújtásának határideje:
Az Elnök a kimagasló tanulmányi teljesítményt nyújtó hallgatók részére tanulmányi ösztöndíjat adományoz. Tanulmányi ösztöndíj pályázatok elbírálása az előző két félév tanulmányi eredménye alapján történik.
Az Elnök a legtehetségesebb hallgatók továbbképzését, kutatóhelyeken, kutatói munkában való részvételét tudományos ösztöndíj odaítélésével támogatja. Az ösztöndíjra a főiskola azon hallgatói pályázhatnak, akik szakmai tekintetben kimagasló munkát végeznek, kiemelkedő tudományos diákköri, demonstrátori, publikációs tevékenységet folytatnak.
Az Elnök Közéleti ösztöndíj adományozásával támogatja a hallgatói önkormányzatban betöltött funkciók ellátását, továbbá a hallgató által végzett egyéb, rendszeres közösségi tevékenységet, a főiskola tevékenységi körében, illetve a főiskola érdekében végzett szervezési munkát. Egyedi esetben, megbízás alapján a közéleti tevékenységet végző hallgatóknak pályázati úton egyszeri közéleti ösztöndíj is adható.
Az Elnök a rendkívüli családi és anyagi helyzetben lévő, hátrányos helyzetű hallgatók tanulmányait szociális ösztöndíjjal támogatja.
1. árva: az a 25 évnél fiatalabb hallgató, akinek mindkét szülője, illetve vele egy háztartásban élt hajadon, nőtlen, elvált vagy házastársától külön élt szülője elhunyt és nem fogadták örökbe;
2. félárva: az a 25 évnél fiatalabb hallgató, akinek egy szülője elhunyt és nem fogadták örökbe;
3. fogyatékossággal élő vagy egészségi állapota miatt rászorult hallgató: az a hallgató, aki fogyatékossága miatt állandó vagy fokozott felügyeletre, gondozásra szorul, illetve aki fogyatékossága miatt rendszeresen személyi és/vagy technikai segítségnyújtásra és/vagy szolgáltatásra szorul, vagy munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette és ez az állapot egy éve tart vagy előreláthatólag még legalább egy évig fennáll;
4. családfenntartó: az a hallgató, akinek legalább egy gyermeke van, aki a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény alapján ápolási díjra jogosult;
5. nagycsaládos: az a hallgató, akinek legalább két eltartott testvére vagy három gyermeke van, vagy eltartóin (eltartóján) kívül legalább két vele egy háztartásban élő személyre igaz, hogy havi jövedelme nem éri el a minimálbér összegét, vagy legalább két kiskorú gyermeknek a gyámja;
6. hátrányos helyzetű hallgató: az a beiratkozás időpontjában huszonötödik életévét be nem töltött hallgató, akit középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, illetve rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, vagy állami gondozott volt.
7. halmozottan hátrányos helyzetű hallgató: az a hátrányos helyzetű hallgató, akinek a tankötelessé válásának időpontjában törvényes felügyeletét ellátó szülője, - a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben szabályozott eljárásban tett önkéntes szülői nyilatkozat szerint - legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezett, valamint az, akit tartós nevelésbe vettek.
8. szociálisan veszélyeztetett helyzetben lévő hallgató: az a hallgató, akinek jövedelme (családban élő hallgató esetén az egy főre eső jövedelem) nem haladja meg az adott tanév első tanítási napján érvényes minimálbér összegét.
Az Elnök az idegen nyelvi tanulmányok területén az adott tanulmányi időszakban a legnagyobb fejlődést mutató hallgatókat nyelvi ösztöndíjban részesíti. Az ösztöndíj célja, hogy a hallgatók felkészülését a szakmai nyelvvizsgára, illetve a felsőfokú nyelvvizsga követelmények teljesítésére anyagilag is támogassa.
A Nyelvi Ösztöndíjban azok részesülhetnek, akik egy tanév alatt felsőfokú, illetve egy már meglévő középfokú nyelvvizsga mellett másik nyelvből középfokú nyelvvizsgát tesznek. A Nyelvi Ösztöndíj utólagos rendszerű, vagyis a pályázott összeget a nyelvvizsga-bizonyítvány bemutatásakor utólagosan kapja meg a pályázó.
Wekerle Kulturális Ösztöndíjban azok a hallgatók részesülhetnek, akik a képzési programban meghatározott tanulmányi követelményeken túl rendszeresen részt vállalnak a főiskola kulturális életében, illetve művészi teljesítményük kivételes színvonalat mutat.
Wekerle Sport Ösztöndíjban azok a hallgatók részesülhetnek, akik a képzési programban meghatározott tanulmányi követelményeken túl rendszeresen részt vállalnak a főiskola sportéletében, illetve teljesítményük kivételes színvonalat mutat, eredményesen vesznek részt hazai és nemzetközi versenyeken, ahol méltóképpen képviselik a főiskolát, így népszerűsítve intézményünket.
Wekerle Rendkívüli Ösztöndíjban azok a hallgatók részesülhetnek, akik az elmúlt félévben a fenti kategóriákba nem illeszkedő módon sokat tettek a Főiskola hírnevének öregbítéséért, a Főiskola népszerűsítéséért. A Wekerle Rendkívüli Ösztöndíj odaítélése egyéni elbírálás alapján történik.